RBK tävling 26/1 Ullevi

DB Love Karlsson RBK – Amid Dautovic ABC 28-26
DB Edvin Amlöv RBK – Talal Kadir ABC 28-29
DB Wilhelm Hagberg RBK – Adrian Skrijolj IK Ymer 27-30
DA Lukas Berggren RBK – Arion Kahrimani Halmstad BK 28-28
DA Andriy Khochaba RBK – Ludvig Apelqvist IK Ymer 26-28
DA Joshus Muyinda RBK – Simon Khajeh 36-30
UB57 kg: Alexander Ström RBK – Nedeem Naziry BK Revanch 0-3
JC60 kg: Ramez Afzqli RBK – Lukas Larsson Grizzly BK RSC r2
JB69 kg: Mohamed Zaka RBK – Mathias Rainer Hilleröd Danmark 0-3
JC69 kg: Mohammed Al-achihal RBK – Oliver Johanna Grizzly BK 3-0
SC69 kg: Leo Kadric RBK – Nawtuzali Haidin Kungshamns BK RSC r3
Sb69 kg: Velickovic Vukasin RBK – Alibaba Nazanu Uddevalla BK 0-3
SB75 kg: Danijel Leskovar RBK – Kamkian Djiminger Skene AK 3-0
SA60 kg: Sherinagha Sadat RBK – Muhammad Ali BK Viljan 0-3 skada r2
SA69 kg: Yousef Adou RBK – Markus Lövberg KFUM Zone 3-0
SA64 kg: Hilal Saleh RBK – Peter Ahlberg Skoftebyns AIS 2-1

Mellansvenska diplomtävling i Köping 11/1

DB40 kg: William Lann Hagberg RBK – Henning Backlund Bålsta BK 27-26
DA54 kg: Lucas Ankarberg Berggren RBK – Neo Tred BK Köping 29-31
DB40 kg: Edwin Amlöv RBK – Hamsa Shamsh Halstahammar BK 26-22
DA44 kg: Joshua Muyinda RBK – Eddie Sabani BK Kelly 35-31
DB54 kg: Love Karlsson RBK – Malte Broman BS Tor 29-23

Diplom SM 18-19/1 Lidköping

1/8
DA44 kg: Joshua Myuinda RBK – Talal Kadir ABC 3-0
1/4
DA44 kg: Joshua Muyinda RBK – Tommy Phan IK Ymer 3-0
1/2
DB40 kg: William Lann Hagberg RBK – Fiordi Lika NBK Akilles 1-2
DB38 kg: Edvin Amlöv RBK – Carlos Istifo ABC 3-0
DA54 kg: Lucas Ankarberg Berggren RBK – Kevin Selimovski Örebro BK 2-1
Final
DA44 kg: Joshua Myuinda RBK – Ivan Skillfeldt Värnamo BK 3-0
DB38 kg: Edvin Amlöv RBK – Gino Dobreva Föreningen Redline 0-3
DB52 kg: Love Karlsson RBK – Kutay Barlak Haninga BK 0-3
DA54 kg: Lucas Ankarberg Berggren RBK – Neo Tred BK Köping 0-3

Joshua Muyinda RBK fick pris bästa À-boxare

Svenska Mästerskapen 5-8/12 Köping

1/4

JA69 kg: Mohamed Zaka RBK – Alexander Aidan Haninge BK 3-2

SA60 kg: Sherinagha Sadat RBK – Muhammad Ali BK Viljan 5-0

SA64 kg: Yousef Adou RBK – Biniam Tesfagabr Eskilstuna BK 0-5

SA64 kg: Hilal Saleh RBK – Ali Aga Zamani Örebro BK 5-0

1/2

JA69 kg: Mohamed Zaka RBK – Peter Ahlberg Skoftebyn AIS RSC r1 vinst Peter

SA60 kg: Sherinagha Sadat RBK – Nebil Ibrahim Uppsala IF 0-5

SA64 kg: Hilal Saleh RBK – Emil Harrysson BK Falken 3-2

Final

SA64 kg: Hilal Saleh RBK – Milad Mazdak BK Ringen 1-4

King of the Ring 22-24/11 Borås

1/8

DA57 kg: Leroy Minott RBK – Georg Springett Double Jabb ABC 0-3

1/4

DB 38 kg: Evin Amlöv RBK – Rifat Iglar Moss BK 0-3

JB 69 kg: Mohamed Zaka RBK – Icaro Santos Moss BK 3-0

DB 40 kg: Wilhelm Lann Hagberg RBK – Felix Hermansson KK All Round 0-3

SB60 kg: Sherinagha Sadat RBK – Kargar Fahim Nässjö BK rsc r1 vinst Sherin

DB42 kg: Joshua Muyinda RBK – Yosef Bayaa KK All Round 3-0

SB64 kg: Tor Jarra RBK – Biniam Gerebrahn Bergen Sparta 0-3

DB52 kg: Mohammad Anwari RBK – John Vary MTK Amateurs 1-2

SA69 kg: Hilal Saleh RBK – Mos Hannah Gym 01 ABC 3-2

DB52 kg; Love Karlsson RBK – Qutayba Mahmoud Sidestep BC 0-3

DA54 kg: Mahamud Mohamed RBK – Mahyar Khanban Skövde BC 1-4

DA63 kg: William Thomson RBK – Uno Enerskog Ottosson IF Linnea 1-2

DA57 kg: Dino Alic RBK – Ibrahim Quamhan IK Ymer 0-3

1/2

JC62 kg: Mohammed Al-achial RBK – Taylor Finch Love P.C.P. rsc r2 vinst Taylor

JB69 kg: Mohamed Zaka RBK – Jack Walsh Hoddesdor Boxing Academy 0-3

SA60 kg: Sherinagha Sadat RBK – Hassan Hosseni Örebro BK 3-0

SB75 kg: David Leskovar RBK – Mohammed Mhreat KO Box 0-3

DB42 kg: Joshua Muyinda RBK – William Coveney Rumbles Boxing Academy 1-2

SB69 kg: Hilal Saleh RBK – Don Emini Fighter Boxeklubb 1-4

DB57 kg: Andriy Kochaba RBK – Walter Steen Hisingens BK 0-3

DB70 kg: Prince Mody Nangemo RBK – Elis Skillmark Värnamo BK 3-0

DA52 kg: Lucas Ankarberg Berggren RBK – Leon Nilsson Majorna NK 3-0

1/1

SB60 kg: Sherinagha Sadat RBK – Abbas Mohevi IF Linnea w.o. skada vinst Abbas

DB70 kg: Prince ModyNangemo RBK – Michell Aras BK Fighter 2-1

DB54 kg: Lucas Ankarberg Berggren – Willham Facczinek – Beckman Jyllinge Box Team 3-0

 

 

Halmstad Box Open 2-3/11 Halmstad

1/2

SB64 kg: Vukasin Velickovic RBK – Ali Yazbeck föreningen Redline 3-0

SA69 kg: yousef Adou RBK – Mohammed Al-Maliki KFUM Fight Zone 3-0

Final

SC64 kg: Ahmadi Ezatolah RBK – Nori Yahya ATF Gym IF RSC r1 vins Nori

SB64 kg: Vukasin Veickovic RBK – Mustafa Safari  Team Ljunby Box IF 0-3

SB60 kg: Sherinagha Sadat RBK – Omid Abasi BK 30 Motala 3-0

SA69 kg. Yousef Adou RBK – Adolphe Sylva Halmstad BS 1-2

Diplom 27/10 Punsch Out BC

DA44 kg: Joshua Muyinda RBK – Simon Khjaeh SAIS 31-31

DB46 kg: Willhelm Hagberg RBK – Marcello Karlsson ABC 25-29

DA64 kg: William Thomsson RBK – Otto Holmlid MBK 26-23

DA57 kg: Dino Alic RBK – Musab Ahmed SAIS 29-27

DB56 kg: Lucas Berggren RBK – Anton Ognev FBK 20-15 RS r2

DB50 Kg: Love Karlsson RBK – Lucman Ali SAIS 24-31

DA56 kg: Mohammad Anwari RBK – Axel Sjölin MBK 28-24

DA75 kg: Prince Mody Mangeno RBK – Grace Wallqvist Punsch Out 29-21

Da75 kg: Edwin Amlöv RBK – Mir Wais MBK 28-25

DA57 kg: Dino Alic RBK – Neo Borgengård HBK 29-25

Joshua Muyinda RBK fick pris Bästa Boxare med 31 poäng

Diplom 6 okt. Angered BC

DB42 kg: Willhelm Hagberg – Omar Al Hassan ABC 25-26

DA64 klg: William Thonson RBK – Joshua Mutto ABC 28-25

DA57 kg: Dino Alic RBK – Leon Nilsson Garcia ABC 27-30

DA54 kg: Leroy Minott RBK – Aland Swani ABC 26-23

DB56 kg: Lucas Berggren RBK – Dalan Karam ABC 27-24

DB50 kg: Love Karlsson RBK – Hassan Al Hasan ABC 27-16

DA56 kg: Mohammad Anwari RBK – Marcus Talani ABC 26-30

DA48 kg: Mahamud Mohamed RBK – Emmeli Alpsoy ABC24-28

DA75 kg: Prince Mody Mangemo RBK – Naleye Ali Abdi Masthuggets BK 26-23

DA46 kg: Joshua Muyinda RBK – Anton Stolfi ABC 33-31

Joshua Muyinda RBK fick pris Bästa Boxare med 33 poäng